Jak sprawić, by jedna z największych amerykańskich firm dostarczających paliwo pracowała wielokrotnie wydajniej i nadal nadążała za terminami? Przykład Mansfield Oil pokazuje, że dzięki technologii HPE to możliwe! Czy czeka nas pełna automatyzacja zarządzania IT?

Mansfield Oil to lider na amerykańskim rynku paliwowym. Przedsiębiorstwo dostarcza ponad 13 bln litrów benzyny, etanolu, diesla i oleju opałowego swoim klientom. To w przybliżeniu jedna pełna cysterna na minutę każdego dnia. Pośrednictwo pomiędzy rafineriami a dystrybutorami paliw oznacza, że efektywność modelu biznesowego Mansfield Oil zależy ściśle od doskonałej organizacji, dokładności i bycia zawsze na czas. Gdzie znajdują się ciężarówki? Jakie dostawy już zostały zrealizowane? Jakie produkty znajdują się w każdej z cystern? Oto pytania, na które pracownicy tej firmy muszą znać odpowiedź każdego dnia.

Jednak zarządzanie aplikacjami niezbędnymi do śledzenia transportów przekraczało możliwości niewielkiego działu IT przedsiębiorstwa. Pochłaniało zbyt dużo czasu i uniemożliwiało skupienie się na dostarczaniu klientom indywidualnie zaprojektowanych rozwiązań logistycznych oraz tworzenie innych, zyskownych projektów IT. Rozwiązanie? Automatyzacja infrastruktury w oparciu o HPE OneView. Dzięki pojedynczej, zunifikowanej platformie do zarządzania obejmującej zarówno urządzenia HPE jak i sprzęt innych dostawców, informacje o statusie kolejnych dostaw są dostępne w kilkanaście sekund z poziomu aplikacji mobilnych!

Większość działów IT w firmach i organizacjach używa wielu aplikacji do zarządzania infrastrukturą. HPE OneView pozwala na rezygnację z nich wszystkich. Dzięki czemu jeden człowiek może wykonywać zadania, którymi wcześniej zajmowało się wielu specjalistów.

„Zyskaliśmy ogromną szybkość i elastyczność działania – mówi Hercu Rabsatt, dyrektor ds. zarządzania infrastrukturą Mansfield Oil – wcześniej 90% naszego czasu zajmowało uruchamianie aplikacji i utrzymywanie usług w działaniu. Teraz to już tylko 50% i wciąż coraz mniej! Uwolniło to naszych architektów i inżynierów od konieczności ciągłego nadzoru i usuwania problemów – teraz mogą zająć się o wiele bardziej opłacalnymi zadaniami”.

HPE OneView to nie tylko zwiększona produktywność i oszczędność czasu, ale także lepsze zarządzanie zasobami sprzętowymi. Platforma ta dysponuje narzędziami analitycznymi, dzięki którym można badać scenariusze „co jeśli”, by dowiedzieć się, kiedy serwery osiągną granice swoich możliwości. Analityka umożliwia także na ekonomiczne korzystanie z infrastruktury – podpowiadając, jak rozkładać obciążenia by służyła ona jak najdłużej i najoszczędniej.

Eksperci są zgodni – coraz większa zależność przedsiębiorstw od danych i rozwiązań programowych sprawia, że automatyzacja zarządzania infrastrukturą IT będzie mieć coraz większe znaczenie. Integracja, jaką zapewnia HPE OneView pozwala firmom i organizacjom na zwiększanie swoich możliwości przy zmniejszonych kosztach operacyjnych. Niektórzy – jak Paul Miller z HPE – twierdzą, że kolejna generacja centrów przetwarzania danych będzie już całkowicie zarządzana przez software.

(red/HPE)